banner43

Patlamamış top mermisi bulundu

Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki bir inşaatın hafriyat çalışmaları sırasında, Kurtuluş Savaşından kalmış olabileceği tahmin edilen patlamamış bir top mermisi bulundu. Yenidoğan Mahallesi 334 Sokak’te Hasan Meral’a ait boş arsada inşaat...

Patlamamış top mermisi bulundu
Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki bir inşaatın hafriyat çalışmaları sırasında, Kurtuluş Savaşından kalmış olabileceği tahmin edilen patlamamış bir top mermisi bulundu.
Yenidoğan Mahallesi 334 Sokak’te Hasan Meral’a ait boş arsada inşaat için temel çalışması yapılırken, yaklaşık 1 metre derinliğinde 15x58 ebadında patlamamış bir top mermisi bulundu. Durumun İlçe Emniyet Müdürlüğüne ihbar edilmesiyle ekipler hemen olay yerine sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alınırken İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner ve İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Alper Koç da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Bomba imha ekiplerinin olay yerine gelmesiyle birlikte hareketli dakikalar yaşandı. Herhangi bir olumsuzluğa karşı güvenlik şeridinin kapsam alanı genişletilerek çevredeki meraklı kalabalık uzaklaştırıldı. Emniyet ekipleri ve olay yeri inceleme ekiplerince merminin taşınacağı aparatın hazırlamasının ardından bomba imha uzmanı tarafından top mermisi alınarak araca konuldu. Hemen ardından yoğun güvenlik önlemleri adı altında top mermisinin bulunduğu ekip aracı hızlı bir şekilde şehir dışına çıkarıldı. Yaşanan hareketlilik, Bursa yolu üzerindeki taş ocakları mevkiinde tespit edilen güvenli bir yere götürülen top mermisinin burada fünye ile patlatılarak imha edilmesiyle son buldu.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner58

banner57