banner43

İstanbul Emniyeti’nden yalanlama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi’ne yönelik bazı basın yayın organlarında "Eksik İstihbarat" başlığı ile yer alan haberi yalanladı. Emniyetten yapılan açıklamada istihbari bilgilerin, istihbarat kurumları...

İstanbul Emniyeti’nden yalanlama
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sultanbeyli Fatih Polis Merkezi’ne yönelik bazı basın yayın organlarında "Eksik İstihbarat" başlığı ile yer alan haberi yalanladı. Emniyetten yapılan açıklamada istihbari bilgilerin, istihbarat kurumları arasında paylaşılması noktasında herhangi bir olumsuzluk veya eksiklik söz konusu olmadığı vurgulandı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “10 Ağustos Pazartesi günü Sultanbeyli ilçesinde Fatih Polis Merkezi’ne yönelik gerçekleştirilen hain saldırı ile ilgili olarak; 12.08.2015 günü bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan ’Eksik İstihbarat’ başlıklı bir habere yer verilmiştir. Söz konusu haber hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Bu bağlamda bir takım duyum ve istihbarı bilgilerin istihbarat kurumları arasında paylaşılması noktasında herhangi bir olumsuzluk veya eksiklik söz konusu değildir. Öte yandan bir başka kaynaktan elde edilen istihbari bilgi doğrultusunda ilimizde alınan tedbirler ve yapılan uygulamaların, Fatih Polis Merkezi’ne yapılan saldırıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.
(İHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner62

banner61